Zimní sezóna v Ústeckém kraji

0
626

Krušné hory na severozápadu Ústeckého kraje lákají každoročně celé rodiny na kvalitní lyžování a zábavu. Lyžařská střediska nabízí víkendové i delší pobyty v místních hotelích a penzionech. Vyhlášená běžkařská Krušnohorská bílá stopa má v České republice dlouholetou tradici.

Horská střediska Krušných hor i přes nepřízeň počasí otevřely své brány pro lyžaře a běžkaře. Areály nabízí bezpečné sportování, profesionální služby půjčoven, a hlavně kvalitně upravené sjezdovky.

Sport centrum Bouřňák

Bouřňák patři mezi nejvyšší vrcholy východního Krušnohoří, je vhodnou lokalitou pro rodinné lyžování. Leží 90 km od Prahy a 13 km od Teplic. Nabízí 6 sjezdovek s celkovou délkou přes 6 km a kapacitou 3 190 osob/ hodinu. Pro děti a začínající lyžaře je připravena sjezdovka „Údolíčko“.

Pro mírně pokročilé je připravena Hrobská sjezdovka, která se jako jediná nachází na jižním svahu. U horní pokladny na „Hrobské“ je nově připravena vytápěná útulna s terasou, kde se budete moci ukrýt před nepohodou, dobít telefon, případně zkonzumovat přinesené jídlo a nápoje.

Skialpové stezky v okolí lyžařského areálu jsou značené. Tento projekt skialpových tratí se optimisticky jmenuje SKIALP NAD HROBEM. Nástupním místem většiny tras je parkoviště v Mikulově, kde se nachází souhrnná mapa. K sestupům slouží sjezdovky. Sport Centrum Bouřňák o.p.s. také upravuje běžecké stopy v okolí Nového Města. Letos se areálu podařilo pořídit nová sněžná děla od firmy DEMACLENKO.

Otevírací doba: Po–Ne: 9-16 hod.

CENÍK hlavní sezóna:
25. 12. 2022–12. 3. 2023 Celodenní skipas Jednotné vstupné 900 Kč

WWW.SCBOURNAK.CZ

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT NA Klínovci?

Rozhodně na nové a bezkonkurenční večerní lyžování na oblíbené modré sjezdovce Dámská! Osvětlená v celé své kráse, délce necelých 1,5 km, šířce až 40 metrů, s převýšením 230 metrů bude připravená na tu nejlepší lyžovačku i díky tomu, že na vrchol vás vyveze naše nejnovější lanovka s vyhřívanými sedadly a oranžovou krycí bublinou. Večer vás tak čeká skvělý lyžařský zážitek!

Další novinkou bude modrá sjezdovka u Jáchymovské, v tuto chvíli probíhá její výstavba. Její kompletní dokončení se chystá na další zimní sezónu 2022/2023, na letošní sezónu zprovozní pouze její spodní část, která bude ale závislá na přírodním sněhu. Na příští rok už bude připravena v plné délce a doplněna o technické zasněžování. Aktuální informace hledejte vždy na: www.klinovec.cz

Otevírací doba:

denní lyžování: lanové dráhy a vleky 9–16:00
večerní: vlek F 16–21:00 hod.

Sport areál Klíny

Ideální místo pro zimní prázdniny nebo dovolenou nabízí horský hotel Emeran se zázemím Sport areálu Klíny. Hotel a celý skiareál je zaměřen především na rodiny s dětmi, sportovce a milovníky lyžování. Součástí areálu je lyžařská škola s vlastním uzavřeným areálem, půjčovna a servis lyží, sportovní hala, restaurace či skibar. Horské středisko je vzdálené 5 km od hranic s Německem a 95 km od Prahy. Užijte si večerní lyžování na sedačkové lanovce s osvětlenou sjezdovkou a snowparkem. Celková 8 830ati je 3100 metrů s kapacitou 3300 osob za hodinu. Parkování je zdarma na 5 parkovištích s kapacitou pro 400 osobních aut.

Pro rychlé zajištění skipasů slouží on-line rezervační systém. V lyžařské škole najdete výukové prostředí, které využívá umělých terénních nerovností již u nejmenších dětí. Oblíbená je lesní „fun-line“ pro děti podél sjezdovek a značení lyžařských běžeckých tratí.

Otevírací doba: denně 9 -16 hod.

WWW.KLINY.CZ

Lyžařské středisko Zadní Telnice – lyžování pro všechny

Zadní Telnice je největší lyžařský areál ve východní části Krušných hor. Areál byl již v roce 1965 prvním průkopníkem zasněžování i nás, kdy zde bylo vybudováno první umělé zasněžování na území bývalého Československa. Šest lyžařských vleků o celkové délce přes 5 km nabízí několik propojených sjezdovek různých obtížností s přepravní kapacitou lanovky 1440 osob za hodinu. Středisko je velmi dobře dostupné z Ústí nad Labem i za hodinu z Prahy. Součástí areálu je velkokapacitní parkoviště pro 500 aut, které je vzdálené od vleků par metrů.

Otevírací doba: denně 9 – 16 hod.

WWW.SKI-TELNICE.CZ

Běžkování a tradiční závody

Na běžky se může vydat téměř každý. Pohyb si přizpůsobíte vlastnímu tempu a kondici. Projedete krásná místa a ujede větší vzdálenost, než když půjdete pěšky. Běžkování je bezpečné, a právě Krušné hory nabízí ideální podmínky. Krušnohorská bílá stopa poskytuje návštěvníkům Krušných hor kvalitní služby související s provozem běžeckých tras, jejíž historie začíná od roku 1945, kdy byly Krušné hory nejvíce navštěvované hory střední Evropy.

V Krušných horách je organizováno několik akcí pro veřejnost jako například závody v běžeckém lyžování v Lesné, Dlouhé Louce, mistroství republiky ve psím spřežení, mistroství republiky ve skijöringu a závody do seriálu mistroství Evropy, mistrovství světa v běhu na lyžích atd.

Úsek Krušnohorské magistrály v okolí Cínovce má na starosti Ústecký kraj, Lesy ČR a některé lyžařské areály, které zajišťuje úpravu celkem 60 kilometrů běžeckých tras od Nového Města přes Moldavu, Cínovec, Mikulov, Dubí až po Fojtovice a na Komáří vížku.

Kromě samotné magistrály, která je v běžeckých mapách značená červeně, si můžete zaběhat také na desetikilometrovém zeleném lyžařském okruhu, pětikilometrovém modrém a na žlutě značených turistických trasách. Občanské sdružení Krušnohorská bílá stopa  se stará a udržuje běžecké stopy na celé Krušnohorské magistrále.

WWW.BRANADOCECH.CZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here