DOLNÍ POOHŘÍ PŘICHYSTALO PRO TURISTY NOVÉ PRŮVODCE

0
1476

Nové tipy na výlety po Dolním Poohří přináší turistům se začátkem sezóny Destinační agentura Dolní Poohří. Dvě publikace pokřtila agentura během otevírání sezóny v Žatci, další už je na cestě do informačních center.

Novým žateckým pivem Plavčík pokřtili letos dvě úplné novinky z Dolního Poohří. Tou první je výpravný Magazín Vychutnejte si Dolní Poohří, který návštěvníkům představuje zajímavé zážitky certifikované značkou „Poohří regionální produkt®“ a dává jim nahlédnout pod ruce regionálních výrobců. Druhou novinkou jsou Toulky Dolním Poohřím, v nichž turisty provázejí méně známými místy zajímavé osobnosti jako Karel Čapek, Matyáš Braun či Emil Holub.

Novým přeshraničním projektem je Krušnohorská pivní stezka. Zapojilo se do něj sedmnáct malých pivovarů z obou stran česko-německé hranice. Turisty po nich provede nová mapa, která obsahuje také tzv. pivní kartu.

Poslední nová publikace věnovaná hlavně dětským návštěvníkům bude představena 30. června v Lounech na výstavišti u řeky na Dni Ohře. Půjde o druhý díl dětského Putování s Ohřinkou s pěti výlety, spoustou úkolů a půvabnými kresbami Antonína Grafnettera. Za první díl zábavných výletů s Ohřinkou si Destinační agentura odnesla cenu v soutěži Turistpropag 2018.

Destinační agentura Dolní Poohří, o.p.s.
náměstí Prokopa Velkého 1951
438 01 Žatec
E-mail: info@dolnipoohri.eu
www.dolnipoohri.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here