Letos na lyže v Mariánkách

0
513

Mariánské Lázně lákají na zimní dovolenou nejen svou celoroční možností zlepšit si zdraví a absolvovat celou řadu cenných procedur, ale díky jedinečným klimatickým a geografickým podmínkám lze poznat zasněžené Mariánské Lázně i jako ráj zimní lyžařské turistiky.

Zimní sporty mají ve městě dlouhou tradici, neboť po intenzivní práci v letní sezóně, kdy nebyla příležitost se nadechnout, natož sportovat, přicházel právě v zimě blažený čas odpočinku a sportu. Proto se také Mariánskolázeňští proslavili více v lyžování, sáňkování a bruslení než v jiných sportech.

Neztrácejte tedy čas a využijte nabídky zimních sportů v Mariánských Lázních i dnes. Vyrazte na běžky na jednu z nejkrásnějších a nejkvalitnějších tratí, ve kterou se v zimě mění areál Royal Golf Clubu. Nachází se ve výšce 760 metrů nad mořem, sníh zde proto vydrží dlouho. Strojově upravované běžecké stopy vás provedou po krásách Slavkovského lesa.

Běžky můžete prostřídat se sjezdovým lyžováním. Přímo v centru města se totiž důmyslně ukrývá skiareál se dvěma svahy, na kterých můžete lyžovat jako začátečníci, ale i jako závodní lyžaři. Krátký, avšak velice prudký svah Slalomák je zařazen do červené, horní část dokonce do černé kategorie obtížnosti. Krakonoška má mírnější sklon a modrou barvu. Slalomák obsluhují dva moderní vleky, zájemci o sjíždění Krakonošky se nahoru vyvážejí visutou lanovou dráhou se čtyřmi zelenými kabinkami. Nechybí ani dětský park s pojízdným kobercem, lyžařská škola, půjčovna lyží, servis a stánek s občerstvením. Ski areál myslí i na bobaře a sáňkaře a ve svahu je vymezena část i pro tyto zimní radovánky. V lázních vás po sportovních výkonech jistě vzkřísí prameny mnoha železitých kyselek, léčivé ruce masérek a jako bonbónek si můžete zajít do divadla nebo na jiný kulturní program.

Těšíme se na vás LETOS v zimě V MARIÁNKÁCH.

www.marianskelazne.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here