Krušnohorská pivní stezka

0
1802
Destinační agentura Dolní Poohří představuje turistům nový zážitkový program Krušnohorská pivní stezka. Až do konce roku mohou návštěvníci objevovat zastávky na gurmánské stezce v Sasku a Česku a získat speciální půllitr.

krušnohorská pivní stezka
Cílem je podpořit lokální značky, které vycházejí z bohaté tradice vaření piva na obou stranách hranice, a také gurmánskou turistiku. Návštěvníci tak mohou vidět třeba pivní muzeum či si na vlastní kůži vyzkoušet vaření piva.
V Žatci se také poprvé představil turistický průvodce stezkou s mapou zapojených pivovarů a prezentací každého z nich. Jeho součástí je Turistická pivní karta, na níž mohou návštěvníci sbírat razítka při návštěvě těchto pivovarů. Každý pivovar má své unikátní očíslované razítko. Po nasbírání deseti razítek získají turisté speciální půllitr Krušnohorské pivní stezky. Stačí kartu odevzdat v kterémkoliv ze sedmnácti zapojených míst.
Agentura nechala také vyrobit samolepky, které si provozovny umístí na vchody, aby je na první pohled návštěvníci poznali. Sbírat razítka je možné až do konce letošního roku.
Mapa pivní stezky je k dispozici v infocentrech Dolního Poohří a v saské části Krušných hor. Kromě toho připravuje Destinační agentura Dolní Poohří také informační kampaň.
Do projektu jsou zapojeny pivovary v těchto městech: Perštejn, Chomutov, Žatec, Louny, Osek, Teplice, Ústí nad Labem, Rechenberg – Bienemühle, Freiberg, Pockau, Scheibenberg, Zwönitz, Lössnitz, Aue, Breitenbrunn.

Více informací na www.facebook.com/krusnohorskapivnistezka/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here