LIPNO NABÍZÍ KRÁLOVSKÝ BALÍČEK PRO RODINY S DĚTMI

0
1415

Milovníci aktivního odpočinku a moderních atrakcí v prostředí šumavského lesa, nedaleko Českých Budějovic, se mohou těšit na zatraktivněné turistické taháky – Království lesa a Stezku korunami stromů. Novinkou je beachvolejbalové hřiště. Výrazně rozšířená je i nabídka zábavných programů především pro děti.

Během každé soboty v květnu a červnu je v Království lesa připravený animační program na celý den. V plánu jsou kejklíři, klauni, pohádky pro děti, afričtí bubeníci a vystoupení sokolníků. Důležitou součástí programu bude vždy hravé tvoření s maskotem areálu lišákem Foxem.

Zajímavou novinkou je beachvolejbalová aréna na břehu jezera, která nabízí tři hřiště s oficiálními rozměry. Součástí volejbalového areálu, který se nachází na lipenské pláži, je i půjčovna šlapadel, mořských kajaků a velmi oblíbených paddleboardů, které přímo vybízí k vyjížďce na nedaleký Králičí ostrov.

Letní sezóna oficiálně odstartuje závodem dračích lodí 19.května. Tato tradiční akce každoročně láká desítky posádek a velké množství diváků. Kromě samotného závodu čeká účastníky i bohatý doprovodný program. Děti se mohou těšit například na pohádková představení a večer po závodě zpestří koncerty.

Na Lipně se letos zaměřili na výhodné balíčky služeb, které kombinují například Království lesa, Stezku a lanovou dráhu. Rodinná verze pak zahrnuje dva dospělé a jedno až čtyři děti. Královský balíček se vstupy na všechny atrakce pro 2 dospělé a čtyři děti je za 1199 Kč. Lipenský areál vychází tímto způsobem vstříc početným rodinám, zatím se o to snaží jako jediný svého druhu v České republice. Balíčky jsou v prodeji na pokladnách, online nebo v Infocentru Lipno.

U smluvních ubytovatelů je pak mohou hosté získat společně s ubytováním. Tradičně se mohou návštěvníci Lipna spolehnout také na kartu hosta Lipno.card, která nabízí slevy na jednotlivé služby a atrakce. V nově otevřené půjčovně na pláži pak mohou uplatnit 20% slevu na šlapadla, paddleboardy a další vybavení.

Šesté narozeniny oslaví 10.července Stezka korunami stromů. Během jara, nejpozději začátkem léta tu chystají tzv. Ptačí stezku. Vzniknou zde nové ptačí budky pro různé druhy ptáků žijících v okolí.

Mezi nejvyhledávanější jarní atrakce bude určitě znovu patřit také Floutrejl, což je pět kilometrů dlouhá cyklistická stezka vedená lesem. Její profil je navržen s mírným klesáním tak, aby byla jízda na horském kole bezpečná a užila si jí bez problému celá rodina i s dětmi od šesti let. Příznivce jízdy na kole v klopených zatáčkách potěší Bikepark Lipno. Jeho dvě trasy, plné klopenek, skoků a překážek, tvoří dohromady zázemí pro začínající bikery i ostřílené borce.

www.lipno.info

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here