Lipno se probouzí do jara

0
650

Letošní zima trvala na Lipně pouhých 9 dní a nyní je definitivně ve Skiareálu Lipno ukončena. I přes ztráty v řádech desítek miliónů korun kvůli uzavření areálu, vyhlíží lipenští do jarních měsíců s nadějí a rozhodně nezůstávají s rukama v klíně. Už nyní připravují řadu zajímavých novinek, aby nabídli ještě více komfortu a kvalitní nabídky služeb všem, kteří si přijedou užít pohyb ve zdravé šumavské přírodě.

Letošní zimní sezona byla krátká, přesto velmi náročná. Provoz ve Skiareálu Lipno byl připraven tak, aby zvládl opatření spojená s aktuální situací v České republice a zajistili bezpečnost všem návštěvníkům i zaměstnancům. Vláda se však rozhodla lyžařský areál i Stezku korunami stromů Lipno z důvodu obecného bezpečí uzavřít, ovšem nebyla připravena, tak jako je to zvykem v jiných státech, kompenzovat následky svých opatření.

Navzdory obtížné situaci a všem omezením se v lipenském areálu život zcela nezastavil. Otevřela se nová prodejna Intersport i půjčovna lyžařského a cyklistického vybavení. I nadále probíhá rekonstrukce Chaty Lanovka a stavební práce v hotelu Element a restauraci Stodola. Ta by měla být spolu s hotelem i novým Klientským informačním centrem, ve kterém se návštěvníci dozví všechny potřebné informace o aktivitách na Lipensku a zakoupí si vstupenky například na Stezku korunami stromů nebo do Království lesa, otevřena se začátkem letních prázdnin.

Desítky kilometrů cyklotras, lipenský Bike park, sjezdové koloběžky, Lanový park. To je jen krátký výčet toho, kde si už na jaře a zejména pak v létě, bude možné protáhnout svá těla. Všichni se už těšíme na pohyb v přírodě. Zasloužíme si odpočinek pro svou mysl, která je nyní plná negativních zpráv a emocí. Jak tvrdí mnoho expertů v oblasti psychologie, neměli bychom zanedbávat naše psychické zdraví a aktivní pobyt v přírodě je tou nejlepší volbou. Zveme vás nejen na aktivní pohyb ve zdravé přírodě, ale také do novou cukrárnu Povidloň.  Ta bude otevřena se začátkem letní sezony a nabídne tradiční zákusky i kvalitní kávu.

www.lipno.info

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here