LITOVELSKÉ POMORAVÍ NA KOLE

0
3695

CHKO Litovelské Pomoraví je území okolo řeky Moravy, táhnoucí se od Mohelnice, přes Litovel až do Olomouce. Nejcennějším chráněným prvkem jsou rozsáhlé lužní lesy s dosud nenarušenou dynamikou řeky Moravy.

Celým Pomoravím vede řada cyklostezek a tou nejznámější je Moravská stezka. Díky rovinatosti je tato oblast vhodná nejen pro děti, ale také pro seniory, na své si přijdou milovníci přírody i historie. V samotném centru můžete navštívit malebné město Litovel se spoustou zajímavých památek či muzeí.

Litovelské Pomoraví nabízí několik zajímavých naučných tras.

Jednou z nich je Romantický areál Nové zámky, kde můžete spatřit Chrám přátelství, Obelisk, kousek dále na krasovém území vrchu Třesín známé a veřejnosti přístupné Mladečské jeskyně. V rámci naučné stezky uvidíte pozůstatky rytířské síně, jeskyni Podkovu nebo Čertův most.

Další pozoruhodnou trasou je naučná stezka Luhy Litovelského Pomoraví vedoucí z Litovle do Horky nad Moravou. Na 16-ti kilometrové trase cyklostezky jsou instalovány informační panely, seznamující turisty s přírodovědnými, kulturními a historickými zajímavostmi krajiny.

Děti mohou vyrazit se skřítkem Lesánkem na 8 km okruh, kde na ně čeká 5 zastavení se zábavnými prvky ve formě kostek s obrázky, pexesa, lanových drah a taky prolézaček. Lesánkovu cyklotrasu lze pohodlně projet i s kočárkem.

Cyklovýlety Litovelským Pomoravím
Turistické informační centrum Litovel opět i letos pořádá oblíbené cyklovýlety Litovelským Pomoravím s průvodcem. Na každý prázdninový měsíc jsou připraveny 4 nenáročné prohlídkové okruhy. Cykloprohlídky jsou ZDARMA a sraz účastníků je vždy před budovou infocentra. Odjezdy jsou v neděle ve 14 hod, v úterky v 15 hod.

Přehled termínů a tras:
22. 7. Novozámecký areál – II (25 km)
31. 7. Žerotín – Štěpánov (30 km)
5. 8. Novozámecký areál – III (21 km)
14. 8. Skrbeň – Horka (29 km)
19. 8. Novozámecký areál – IV (21 km)
28. 8. Hynkov přes Náklo (23 km)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here