LORETA V RUMBURKU LÁKÁ NA VEČERNÍ PROHLÍDKY A VÝSTAVU BETLÉMŮ

0
1119

Barokní památka ležící v Českém Švýcarsku zve k návštěvě i v zimních měsících. Celoročně přístupná barokní kulturní památka Loreta v Rumburku pochází z 18. století. Stavbu hradila knížata z Liechtensteinu.

Loretánská kaple byla vybudována podle plánů architekta Johanna Lucase Hildebrandta z Vídně. Do roku 1950 byla součástí kapucínského kláštera usv. Vavřince. Dnes o ni pečuje rumburské děkanství. Pořádají se tu výstavy, koncerty, prohlídky s průvodcem a mše svatá.

V adventním čase se v rumburské Loretě odehrají večerní prohlídky, při nichž v tajuplné večerní atmosféře zazní adventní písně (roráty) a ambit s loretou se projde za svitu svíček a s hrnkem svařeného vína. V křížové chodbě je po celý prosinec k vidění výstava betlémů vyrobených dětmi z místních škol a školek. V přilehlém kostele sv. Vavřince se představuje klášterní betlém z roku 1922. Svou plochou 20 m² patří k největším betlémům Šluknovska. Spisovatel Rosťa Křivánek premiérově pozve na čtení autorských adventních pohádek. V klášternímkostele sv. Vavřince zazpívají dětské pěvecké sbory a zazní koncertní provedení České mše vánoční. Přímo o Štědrém dnu se bude rozdávat betlémské světlo.

 

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku
Třída 9. května 149/27, 408 01 Rumburk
Tel.: +420 604 555 922
E-mail: loreta.rumburk@seznam.cz
www.facebook.com/loretarumburk
www.loretarumburk.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here