PÁLAVSKÉ VINOBRANÍ VÁS NENECHÁ V KLIDU

0
1190

Program Pálavského vinobraní vás nenechá vydechnout během druhého zářijového víkendu. Je připravena zábava pro účastníky všech generací nejenom na několika hudebních scénách, ale i na dalších místech v Mikulově, který nabídne také moravské víno a nejlepší burčák.

Na šesti scénách takřka po celém Mikulově budou znít hudební hvězdy všech žánrů. Program v amfiteátru bude patřit domácí skupině Mech, účastníkovi populární soutěže Tvoje tvář má známý hlas Milanu Peroutkovi a jeho skupině Perutě, hřebem pátečního večera bude úžasná zpěvačka Aneta Langerová a nespoutaný Divokej Bill. Sobota pak přinese koncerty Adama Mišíka, Tony Graves či Vojty Dyka s B-Side Bandem. Historické Náměstí tradičně uvede program zaměřený na folklór a lidové soubory. Bavit jistě ale bude také skupina Yo Yo Band, stand-up komici Lukáš Pavlásek nebo Richard Nedvěd, klavírní umění Petra Maláska, nestárnoucí rockerka Petra Janů a taneční Cirkus Problem. Klidnou nedělní pohodu na Náměstí připraví vystoupení Lenky Filipové. Kvalitní hudební produkci si pak můžete také vychutnat na ulici Alfonse Muchy, na nádvoří mikulovského zámku, ve vinařském městečku či na ulici České.

Nepochybně nejpopulárnější je u všech generací historický průvod, který připomíná významnou pomoc mikulovských těžkooděnců králi Václavu IV. V pátek městem kráčí královská družina s vysvobozeným králem a pochodněmi, výpravný sobotní průvod už jde i s královnou opět v podání šarmantní Chantal Poullain.

„Víno v hlavní roli“ je již tradičním mottem každého Pálavského vinobraní po řadu let. Od moštu přes burčák až po finální produkt – víno, to vše čeká na žíznivé návštěvníky letošního vinobraní. Ukázky klasického zpracování hroznů na ručním mlýnku a pomocí mechanického lisu opět představí Sedlecká vína u Udírenské věže zámku. Národní soutěže vín mikulovské podoblasti bude připravena v hlavním sále mikulovského zámku a odborníci i laikové budou moct ochutnat více než pět set vzorků bílých, růžových i červených vín. Opět se bude hlasovat v soutěži o „Nejlepší burčák“.

www.palavske-vinobrani.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here