TURISTIKA VE VYSOKÝCH TATRÁCH

0
1761

Ve Vysokých Tatrách najdete 26 vrcholů nad 2500 metrů, nejvyšším z nich je Gerlachovský štít 2655 m. n. m. Okolí Vysokých Tater je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst Slovenska. Vysoké Tatry lákají v každém ročním období turisty především pro své charakteristické skalní vrcholy, ledovcové doliny, vodopády a jezera. Pod horskými masívy Vysokých Tater se nachází několik turistických středisek, jako například Štrbské Pleso, Starý Smokovec nebo Tatranská Lomnice.

K Zelenému plesu
Náročnost: mírně náročný výstup
Trasa: Bílá voda – Rozcestí nad Matliarmi – Rozcestí u Šalviovo pramene (1:05 hod) – Kovalčíkova poľana (10 min) – Zelené pleso (1:15 hod)

K Zelenému plesu můžete přijít z více výchozích bodů: z Tatranských Matliarov, z Tatranské Lomnice a z Bílé vody, zastávky SAD. Ta je nejčastějším výchozím bodem. Nachází se tu rovněž parkoviště, kde můžete zanechat auto.

Start: Bílá voda
Cíl: Zelené plesá
Délka trasy: 2:30 hod

Popis trasy: Středně náročná túra k jednomu z nejkrásnějších ples v Tatrách. Když se rozhodnete přenocovat na Chatě u Zeleného plesa, druhý den si můžete naplánovat další hezké túry od Zeleného Plesa.

K Zamkovského chatě
Náročnost: nenáročný výstup
Trasa: Starý Smokovec – Hrebienok (55 min) – Rozcestí nad Rainerovou chatou – Rainerova chata (20 min) – Zamkovského chata (45 min)

Start: Starý Smokovec
Cíl: Zamkovského chata
Délka trasy: 2 hod.

Popis trasy: Nenáročná túra s možností občerstvení, oddechu a výhledem na krásné vodopády, s volbou pokračování asi hodinu na Skalnaté Pleso, nebo 1:40 hod na Téryho chatu, kde se již náročnost túry trošku zvyšuje.

TIPY NA CYKLOTRASY:
Podtatranská cyklomagistrála
(65,9 km – mírně náročná, nejdelší trasa) Podbanské – Tatranská Lomnica – Ždiar – Lysá Poľana

Start: Podbanské
Cíl: Lysá Poľana
Délka: 65,9 km

Popis trasy: Středně těžký celodení výlet. Nejdelší trasa přes celý región, kde jsou táhlá stoupání z obce Podbanské až k Štrbskému Plesu a potom mírné klesání až po Tatranskou Kotlinu, kde přijde opět táhlé stoupání přes obec Ždiar až do Lysej Poľany. Po cestě je ale mnoho míst k odpočinku a občerstvení. (Samozřejmě cíl cesty si může každý určit a zkrátit podle svých sil).

Přes Mokřiny do Tatranské Kotliny
(13,6 km – nenáročná trasa)

Tatranská Lomnice – Tatranská Kotlina
Start: Tatranská Lomnice
Cíl: Tatranská Kotlina
Délka: 13,6 km

Popis trasy: Oddechová trasa vedená ze začátku po prudším stoupání, klesá až po cyklochodník Spišská Belá – Tatranská Kotlina.

Více informací najdete na:
www.regiontatry.sk

 

FOTO: Marek Hajkovský

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here