Toulava

0
1651

Toulava – romantické jméno pro romantickou krajinu, kde se můžete zatoulat s celou rodinou do přírodních zákoutí i po dlažbách historických měst. Právě toto jméno jsme společně dali turistické oblasti na pomezí jižních a středních Čech kolem měst Tábor, Bechyně, Milevsko, Sedlčany, Sedlec-Prčice, Jistebnice, Mladá Vožice a Soběslav.

S dětmi do srdce přírody

Toulava se může, jak už název napovídá, pyšnit celou řadou turistických stezek příjemným krajem hlubokých lesů, řičních údolí a mírných zelených kopců, na kterých se popásají stáda krav. Máme pro vás 2 tipy, kam vyrazit s dětmi:

1. Tábor a Stezkou Lužnice z Tábora na Harrachovku

Historické město Tábor je rájem pro rodinnou dovolenou hned na několik dní. Vyzkoušíte si brnění v Husitském muzeu, projdete středověkým podzemím, vyšplháte na hradní věž Kotnov, zamlsáte si v Muzeu čokolády, do historie se přenesete na Housově mlýně, kde najdete filmovou zbrojnici. Děti si tu vyzkouší zbraně třeba z Letopisů Narnie. Vyrazit můžete na nejlepší zmrzlinu v ČR i do největší jihočeské zoo – Zoo Tábor a na rozhlednu Hýlačka. A vykoupat se můžete na Sokolské plovárně přímo ve vodách nejstarší vodní nádrže střední Evropy – Jordánu.

A protože jsme v Toulavě, čeká vás i výlet pro celou rodinu na Harrachovku. Trasa začíná u bran hradu Kotnov a po červené značce vás vede úchvatným údolím řeky Lužnice po stezce, která byla loni jako první v ČR zařazena mezi 20 nejlepších pěších stezek Evropy. Cestou potkáte hned několik pohádkových bytostí (nebojte se, jsou jen ze dřeva) – čerta, poustevníka, trpaslíka i vodníka.

2. V kraji kamenů

Přírodní park Petrovicko a Jistebnická vrchovina proslavily záhadné kamenné útvary, ať už je to viklan Husova kazatelna, nebo Čertovo břemeno na Javorové skále. Dovolená v tomto kraji mezi Petrovicemi, Sedlcem-Prčicí, Jistebnicí a Kovářovem nabídne řadu zážitků – areál Monínec, kde si vyzkoušíte sjezdy na kole po dospělácké i junior trati, lanové parky, nebo bungee trampolíny. Nedaleko Kovářova vás přivítá zážitkový park Zeměráj v přírodě, kde si děti zahrají na archeology, projdou stezkou naboso a budou hledat poklad. A v neposlední řadě se můžete těšit i na řadu stezek. Speciální stezku pro děti s hřištěm i vyhlídkou najdete přímo v Petrovicích. Vydat se můžete i na okruh krajem kamenů. Na Monínci je pro děti připravena stezka Včely a mravenci a v nedalekém Nadějkově vás Naučná stezka Nadějkovsko seznámí s místními pověstmi i faunou a zavede vás do romantického kraje našich babiček.

Vše o Toulavě najdete na www.toulava.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here