Lipno – ráj pro rodiny s dětmi uprostřed zdravé Šumavy

0
786
Stezku korunami stromů najdete uprostřed šumavského lesa, nedaleko Lipna.

Výlety do šumavské divočiny za krásami, které jen tak nenajdete jinde v Evropě. To nabízí Lipno, které je již několik let známé jako ráj pro rodiny s dětmi.

Překrásný pohled na Lipno z Luče

Koupat se můžete v lipenském jezeře a pokud navštívíte zdejší Království lesa nebo Stezku korunami stromů, budete odjíždět domů spokojeni se zážitky, které vám budou ostatní závidět.

„Určitě nesmíte zapomenout navštívit Čertovu stěnu, kterou tvoří rozsáhlé kamenné moře. Nedaleko se nachází rezervace Luč, po cestě vás čeká i přechod přes žebřík a z vrcholu je překrásný pohled na lipenské jezero a já osobně rád navštěvuji s dětmi poustevnu loupežníka Godoše. Oblíbená je také plavba na králičí ostrov,“ upozorňuje marketingový a obchodní ředitel areálu v Lipně nad Vltavou Jiří Falout.

Království lesa má nové obyvatele – toto je kocour kočky divoké.

Kočka divoká v Království lesa

Šumavská příroda kolem lipenské přehrady je nejen kouzelná, ale i plná zvěře. Najdete tu například losa, vyskytují se zde vlci a pokud se zastavíte a budete v klidu, zcela určitě budete pozorovat holuba doupňáka nebo třeba veverky.

„Nové obyvatele má také lesní hřiště Království lesa. Z nového domova se tady těší kocourek kočky divoké. Společnost mu dělají ve zdejší lesní minizoo ještě mláďata veverek a dvojice puštíků. Stálicí jsou kozičky, které si můžete pomazlit. V čele stojí vždy kozlík Kája. Poznáte ho. Je nejmazlivější,“ doplňuje Falout.

Lesní hřiště najdete pár kroků od Stezky korunami stromů, dostanete se sem buď lanovkou nebo Stezkabusem. Všechny atrakce v Království lesa jsou inspirované lesem nebo šumavskou přírodou. Dovádět tak můžete v Hradních stezkách lesních zvířat, najít cestu ven z bludiště loupežníka Godoše nebo dovádět na veverčí překážkové dráze.

Čistý vzduch a ptáčci na Stezce korunami stromů

Nejprve procházka šumavským lesem, který vás zcela pohltí a pak překrásný výhled na Šumavu, lipenské jezero, ale i Novohradské hory nebo Blanský les. Nejen to vás čeká na Stezce korunami stromů Lipno, první v České republice.

„Při cestě vzhůru vás čekají nejen adrenalinové zastávky, ale i zajímavosti o šumavských ptáčcích, které tvoří ucelenou ptačí stezku. Na vyhlídkové věži se pak můžete zaposlouchat do ptačího zpěvu na unikátních ptačích hodinách,“ uvádí Falout.

www.lipno.info

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here