Turistická informační centra, zdroj kvalitních ověřených informací

0
1103
Frýdlant nad Ostravicí

Informace se dnes hledají zejména na internetu. Co Vám však internet neposkytne, je osobní zkušenost a znalost místního prostředí, služeb a turistické nabídky, kterou můžete přeneseně získat díky doporučením obsluhy turistického informačního centra (TIC).

Blíží se čas pomýšlet na dovolenou o letních prázdninách nebo prodloužených víkendech v roce 2022. Naše doporučení pro příští rok zní: užijte si dovolenou v České republice. Těmi, kteří Vám pomohou se v předstihu zorientovat v místě, kam se chystáte vyrazit, jsou pracovníci informačních center, neboť velmi dobře znají svoji lokalitu i úroveň poskytovaných služeb. Pracovníci TIC vám poskytnou informace o vhodných výletech, ubytování, jízdních spojích, možnostech koupání, nebo provozních hodinách turistických atraktivit. V infocentrech si můžete navíc koupit pohlednice, místopisné publikace, regionální produkty či suvenýry.

Frýdek-Místek

Informační centra v roce 2022

Na rok 2022 přichystá Asociace turistických informačních center ČR opět řadu aktivit. K těm stěžejním a již tradičním bude bezpochyby patřit:

• Jarní členské fórum pracovníků turistických informačních center, tentokrát ve Zlíně
• Vzdělávání pracovníků infocenter ve 14 krajích ČR
• Podzimní Týden turistických informačních center
• Zapojení infocenter do letní prázdninové hry s ČT:D a do soutěže propagačních materiálů Turistpropag

Asociace turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR)

Posláním asociace je prosazovat zájmy a význam svých členů, podporovat kvalitní služby TIC a ovlivňovat prostředí pro jejich činnost. K tomuto si pro příští roky 2022 – 2024 asociace stanovila vlastní strategii definovanou prostřednictvím deseti dlouhodobých cílů orientovaných na výkonnost a finanční zabezpečení činnosti asociace, zásobárnu know-how a příkladů dobré praxe pro rozvoj TIC, podporu vzdělávání pracovníků TIC aj.

Členská základna se rozrostla o 26 nových členů a i přes ochod či ukončení činnosti 4 členů pokračovala v dlouhodobém růstu let předchozích. V současnosti má A.T.I.C. ČR ve svých řadách 380 členů, k čemuž můžeme přičíst dalších 6 zájemců o členství, tzv. čekatelů.

www.aticcr.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here