VZÁCNÉ SBÍRKY PORCELÁNU A LÁZEŇSTVÍ

0
1217

V údolí mezi Krušnými a Doupovskými horami se rozprostírá Klášterec nad Ohří, který nabízí turistům hned několik lákavých cílů. V historickém centru města se uprostřed rozlehlého parku nachází novogotický zámek.

Prohlédnout si zde můžete několik okruhů, I. okruh je zaměřen na Muzeum porcelánu, hlavním lákadlem Pohádkového okruhu je Pohádková země Vítězslavy Klimtové a expozice loutek rodiny Matěje Kopeckého, III. okruh zvaný Atraktivity přibližuje historii těžby drahých kamenů z nedalekých nalezišť. Ametysty, acháty a jaspisy z Klášterecka totiž již ve středověku posloužily k výzdobě kaple sv. Kříže na Karlštejně a katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském Hradě.

Zámek nabízí také výstavy, v listopadu to bude přehlídka patchworku. Milovníky přírody jistě nadchne prohlídka rozlehlého zámeckého parku, plného vzácných dřevin. V prostorách původní barokní zahrady se nachází malebná sala terrena, která je obklopena sochami barokního sochaře Jana Brokofa.

Další část parku, která směřuje k areálu  lázní  Evženie, bývala původně oborou. V Lázních Evženie jsou jímány tři minerální prameny. Ty působí příznivě na trávicí trakt a podporují metabolismus cukrů a tuků. Minerální koupele mají mimořádný účinek na degenerativní onemocnění pohybového aparátu a fungují jako prevence kardiovaskulárních chorob.

Tip na originální vánoční dárek:
Zábalové pásy Mamavis – jedná se o vylepšený Priessnitzův zábal, v prodeji v nové stáčírně minerálních vod lázní Evženie. Lázeňští hosté si mohou pochutnat i na originálních Kláštereckých oplatkách, občerstvit se v restauraci Peřeje či v kavárně. Oblíbené jsou wellness pobyty.
V historickém centru města se nachází jedinečné muzeum hodin, které představuje rozsáhlou expozici starožitných hodin, z nichž nejstarší pochází z roku 1580.

 

Turistické informační centrum
nám. Dr. E. Beneše 85, 431 51 Klášterec nad Ohří
Tel.: +420 474 359 687
E-mail: icklasterec@muklasterec.cz
www.klasterec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here