Z malebného historického města do divoké České Kanady

0
682
Zámek Jindřichův Hradec myslí i na ty nejmenší a připravil pro ně bohatou prohlídkovou trasu. Prohlídka vede částí přízemního podlaží 400 let staré budovy Adamova stavení. Hlavní hrdinou příběhu je malý hrabě Karel Evžen Černín, který si od svých devíti let si psal deník, jehož stránkám svěřoval své radosti i starosti. Prohlídka vede také do více než pět set let staré a dodnes funkční Černé kuchyně.

Výstavní dům Stará radnice nabídne letos vedle stálých expozic výstavu věnovanou českým vědkyním. Záměrem výstavy je představit legendární české vědkyně a upozornit především mladší generaci na jejich objevy, úspěchy a prvenství.

Kdo ještě nestihl exkluzivní výstavu HIC ET NUN českého sochaře a vizuálního umělce Patrika Proška, má jedinečnou možnost ji do konce května shlédnout v prostorách minoritského kláštera. Koncept výstavního projektu má několik rovin, představuje přes 50 uměleckých intervencí, které autor vytvořil na svých výpravách do různých částí světa.

Součástí výstavy je iluzivně anamorfní pomník Tomáše Krýzy, tvůrce největšího pohyblivého lidového betlému na světě. Tento portrét je vytvořen ze dvou tisíc různých artefaktů.

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií odstartovalo letošní sezónu výstavním projektem, který v tomto kulturním svatostánku dosud neměl obdoby. Jedná se o rozsáhlou výstavu, která sdružuje hned několik autorů a vystavovatelů, jejich společnou vášní a srdeční záležitostí je Afrika.

Výstava AFRIKA V SRDCI potrvá od 31.3. až do 31. srpna. V rámci její prezentace se uskuteční i mnoho doprovodných kulturně vzdělávacích programů, jako jsou besedy, přednášky a komentované prohlídky.

Výstava PŘÍRODNÍ POKLADY ZEMÍ V4. vyzdvihuje velkolepé přírodní krásy zeměpisného regionu V4, které se snažíme zachovat pro budoucí generace. Výstava 60 nejkrásnějších českých, maďarských, polských a slovenských snímků přírody vznikla z pověření Ministerstva zahraničních věcí a obchodu Maďarska a koordinovala ji NaturArt ‒ Maďarská asociace fotografů přírody ve spolupráci s nejprestižnějšími fotografickými sdruženími zemí Visegrádské čtyřky.

Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel vás zve na výstavy uměleckých výrobků od Sdružení textilních výtvarníků z Prahy. Setkáte se s autorkami osobně a dozvíte se o jejich vystavených gobelínech a textilních miniaturách něco víc. Výstava potrvá do 27. listopadu 2022.

Dnes si již letní sezonu bez vláčku ani nedovedeme představit. Letos ji odstartujeme 7. května 2022 s bohatým doprovodným programem. Kouzlo České Kanady si můžete pak pravidelně vychutnávat z oken vagónů vláčku nebo ze sedla kola a pozorovat ty nejkrásnější scenérie. Ráz krajiny vybízí k dlouhým túrám, procházkám a výletům do krásné přírody. Na své si přijdou milovníci sportu, české historie, rybáři i houbaři.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here