Zveme vás na novou Naučnou stezku okolo hradeb v Poličce

0
1113

Nová naučná stezka v Poličce nabízí 9 tabulí a celý okruh je cca 1 km dlouhý. První tabuli najdete v městském parku pod Tylovým domem, projdete celý park Na valech, ulici Na Bídě, přejdete ulici Tyršovu, Parkány, Fortnu až do ulice Šaffova.

Výtvarná koncepce je originální a nová. Naším cílem je, aby turisty tabule zaujaly a umožnily dozvědět se zajímavou formou vše o památkách i historii města Poličky a vlastně tyto památky „navštívit“ i mimo otevírací dobu. Informace se týkají opevnění města, najdete zde i téma Bohuslav Martinů, radnice, kostel, park, moderní architektura a další. Všechny tabule mají výrazné grafické zpracování.

Nechtěli jsme turisty zahltit textem, proto na tabulích najdete zajímavé ilustrace a spíše stručný text.

Rozšiřující informace a také překlad do anglického jazyka si mohou zájemci na každé tabuli přečíst díky qr kódu. Navíc každá tabule obsahuje otázku pro zamyšlení i zábavu.

Na naučné stezce najdete konkrétně tato stanoviště:
1. Kostel sv. Jakuba, 2. Nová čtvrť, 3. Radnice,
4. Martinů v parku, 5. Opevnění, 6. Na Bídě,
7. Barbakán, 8. Řez opevněním, 9. Hrad a Střelnice.

Víte, co je barbakán a že v 70. letech se na zamrzlém Synském rybníku jezdívala plochá dráha? A stál v Poličce v 15. století hrad? To vše a mnoho dalšího se dozvíte na naučných tabulích města Poličky! Tak hurá na stezku!

Ing. Naděžda Šauerová,
tisková mluvčí města Polička

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here