Milujeme zimu v Karlovarském kraji: z lázní rovnou na hory

0
683
foto: Martin Vrbický

V Karlovarském kraji se kromě lázeňských měst nachází také jedno z nejkrásnějších pohoří České republiky – Krušné hory. A tak je naprosto jasné, že v zimních měsících sem míří milovníci sjezdového lyžování, bílé stopy i snowboardingu. Nadšeni budou i ti, kdo si chtějí zimní radovánky vychutnat se svými dětmi nebo jen tak odpočívat v zasněžené krajině, která obzvlášť v zimním období působí až pohádkovým dojmem. Pokud toužíte po zimním dobrodružství a perfektním odpočinku třeba ponořeni v minerální lázni nebo při blahodárném bahenním zábalu, uvolňující masáži nebo relaxaci ve wellness, jsou pro vás lázně Karlovarského kraje jako stvořené. Ubytujte se v lázeňských centrech nedaleko lyžařských areálů a užijte si pohádkovou zimní dovolenou.

foto: Martin Vrbický

Za zážitky do krušnohorských lyžařských středisek Vyberte si z nabídky zimních areálů s terény pro začátečníky i zkušené lyžaře. Největší Skiareál Klínovec nabízí 31,5 km sjezdových tratí na Klínovci, Neklidu a v Božím Daru na jeden skipas. Díky propojení skibusem se skiareálem Fichtelberg v Německu se můžete těšit až na 47 km sjezdovek různých obtížností, freeride sjezdovky, parky pro děti, legendární snowpark Neklid a chill ´ zóny. Také skiareály na Božím Daru a na Plešivci snesou srovnání se zahraniční konkurencí. Menší areály na Bublavě, v Perninku, Nových Hamrech, Potůčkách, Mariánských Lázních a další zase nabízejí pohodové lyžování pro celou rodinu.

Na běžkách pohádkovou zasněženou krajinou

Západní část Krušných hor je protkána stovkami kilometrů upravovaných běžeckých tras. Oblíbená je Krušnohorská magistrála a její páteřní 40 km dlouhá partie mezi Bublavou a Božím Darem. Kilometry kvalitních běžeckých stop najdete také v okolí Perninku a Horní Blatné nebo v oblíbeném skiareálu Eduard mezi Jáchymovem a Božím Darem.

foto: Martin Vrbický

Okolí Božího Daru je doslova rájem běžkařů a nabízí 120 kilometrů různě náročných upravovaných běžeckých tratí. Kilometry kvalitních běžeckých stop najdete také v okolí Abertam, Perninku a Horní Blatné nebo v oblíbeném skiareálu Eduard mezi Jáchymovem a Božím Darem.

V bílé stopě můžete prozkoumat odlehlá místa kraje, kde si vychutnáte klid a přírodní krásy, které pro vás malebná krušnohorská příroda vyčarovala.

foto: David Marvan

Zábava a adrenalin na sněhu

Chcete vyzkoušet něco nového? Co třeba adrenalinový snowkiting, nebo jízda na speciálních duších sněhovým korytem snowtubing? Tu nabízí třeba skireálu Novako na Božím Daru nebo ve skiareálu Plešivec. V zasněženém terénu můžete vyrazit také na sněžnicích, jejichž obliba neustále stoupá. Malí i velcí sportovci jistě ocení veřejné bruslení, které si užijete třeba v KV Aréně v Karlových Varech, na Zimním stadionu v Sokolově, v Chebu, v Mariánských Lázních, ale také na zimních stadionech v Ostrově a v Nejdku. Tak nabrousit nože a hurá na led!

www.zivykraj.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here