Dovolená na Slapech

0
540

Vodní nádrž Slapy najdete jen pár kilometrů jižně od Prahy. Šestá největší přehrada v ČR je oblíbeným rekreačním místem. Na své si tu přijdou milovníci koupání, jachtaření, vodního lyžování, ale také vášniví turisté a houbaři.

V okolí přehrady najdete několik úžasných vyhlídek. Nejznámější z nich, Vyhlídka Máj, vám nabídne dechberoucí pohled na řeku Vltavu, stáčející se do tvaru podkovy. Výhledy se můžete kochat i ze Smetanovy nebo Rabyňské vyhlídky. Za zmínku jistě stojí i první turistická cesta u nás – dnes naučná stezka Svatojánské proudy. Stezka vás provede skalnatým úbočím a je určena pouze pro pěší. Cestou zpět můžete nasednou na parník, nebo využít místní autobusovou dopravu.

Výlet můžete podniknout na malebný zámek Konopiště či Dobříš.

Pokud právě přemýšlíte, kde se na Slapech ubytovat, jasnou volbou je Penzion Pod Lipou. Útulný rodinný penzion s kapacitou 26 osob nabízí ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích s lodžií, příslušenstvím a výhledem na les a jezero. K dispozici je i samostatná chata pro 4 osoby s koupelnou. K penzionu patří i vlastní restaurace se zahradní terasou a vinárnou. Objednat si můžete teplou i studenou kuchyni, minutky. Restaurace je vhodná i k pořádání rodinných oslav, svateb, firemních kurzů a školení. V okolí penzionu najdete přístaviště parníku, pláže, tenisové kurty, celoročně otevřený aquapark s krytým bazénem, bowling, squash i solnou jeskyni.

Penzion Pod Lipou ubytuje i vašeho domácího mazlíčka.

Soutěžte s naším časopisem a portálem e-pobyty.cz o pobyt v tomto malebném penzionu! Výhry i soutěžní otázky najdete v modrém rámečku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here