Okruh po památkách Litoměřic a okolí nadchne rodiče i děti!

0
843
Katedrála sv. Štěpána

Malebné uličky, krásné vyhlídky i tajemství vznešených kostelů. Vše můžete v létě v Litoměřicích navštívit společně s dětmi. Program ve městě najdete na celý den. Pokud máte celý víkend, vypravte se také do Ploskovic, pevnosti Terezín či Roudnice nad Labem.

Věž Hláska v Roudnici nad Labem

Okruh církevní památky nabízí celé léto vstup do osmi památek na jeden voucher. Dospělí zaplatí 150 Kč a děti 75 Kč, ty navíc dostanou Hravého průvodce s tajenkou i kvízem. Za každé tři vstupy čeká na každého zdarma káva vlastního výběru v kavárně Fér Kafe v Parku Václava Havla nebo lahvinka piva v Biskupském pivovaru.

V Litoměřicích si nenechte ujít Muzeum loutek, Dílnu ručního papíru nebo se vydejte pěšky na Mostnou horu nebo stromovou alejí do sousedního pevnostního města Terezín. Čeká tu na vás tajemná prohlídka podzemí s dobovými lucernami nebo expozice o tom, jak se v pevnosti žilo a jak celý systém vodních příkopů funguje.

Na závěr si nechte návštěvu Roudnice nad Labem a hory Říp. Ve městě stojí za návštěvu rozhled z místní věže Hláska i prohlídka Lobkowiczkého zámku se zbytky románského hradu. Děti ale dostanete na sjezd na koloběžkách z hory Říp. Dojedete na nich do Roudnice nebo třeba k Labi do Lounek.

Podzemí pevnosti Terezín

Vice najdete na novem webu www.stredohori.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here