JARNÍ PROCHÁZKY PATŘÍ K BRNU

0
1524

Hledáte příběhy, historická data, milujete neobvyklá místa a lákavá témata? Pohled na Brno, jako město neobyčejné i každodenně prožívané, utvářené lidskými příběhy, vztahy a vzpomínkami vám zprostředkuje oblíbený cyklus tematických prohlídek. Jeho jarní část startuje v sobotu 7. dubna.

Společně s průvodci TIC BRNO se o jarních víkendech můžete vydat na osmnáct prohlídek Brna. „Ať již jste cestovatelé, návštěvníci města nebo jste v Brně „domácí“, vybírat můžete z nových i dříve známých okruhů. Opakují se také nejúspěšnější prohlídky z únorového Mezinárodního dne průvodců.

Vydejte se na okruhy po stopách brněnských osobností, kostelů, ale i kaváren nebo mordů. Upozorní vás na funkcionalismus v centru města, budovy, kterých si při běžném procházení ulicemi možná ani nevšimnete.

Brno se vám představí v různých dobách – v baroku, v roce obléhání Švédy, za První republiky. Poznáte brněnské sídliště Lesná, zajímavosti ze čtvrtí Husovice a Zábrdovice nebo práci architektů vily Ernsta Wiesnera v Masarykově čtvrti, vily Leopolda Bauera i slavné vily čtvrti Černá Pole. Ve výčtu prohlídek nemohou chybět ani oblíbené „výlety“ na Ústřední a Židovský hřbitov.

Každá prohlídka je určena pro omezený počet osob, doporučuje se zakoupit vstupenky (100 Kč / 50 Kč zlevněné) v předprodeji.

https://ticbrno.cz/cs/jarniprochazky

 

Festival MEETING BRNO
Termín: 26. 5 – 9. 6. 2018
Letošní ročník festivalu Meeting Brno se zaměřuje na bilanci stoleté historie novodobého česko/slovenského státu a spolu s tím i na zhodnocení milníků, které výrazně ovlivnily jeho směřování. Nahlédneme léta 1918, 1938, 1948, 1968 a 1989, která znamenala prosazení, nebo naopak otřes či potlačení demokratických hodnot. S nástupem totalit pak nevyhnutelně nastával odliv elit, které v nesvobodném prostředí nemohly vykonávat svou činnost, pokud ho vůbec přežily.

MEETING BRNO ŽENÁM
Termín: 30. 5. – 31. 5. 2018
V roce 1918 získaly československé ženy volební právo a naději na život rovnoprávný s muži. Kam se za posledních sto let posunuly a jak je možné, že se jejich tehdejší naděje stále nestaly skutečností? Jak je to s nimi dnes ve veřejném prostoru, jak je hodnocena jejich práce, jak probíhá distribuce prací v rodině, vzdělání a akademická kariéra, jak jsou na tom matky, umělkyně, důchodkyně, bezdomovkyně?

www.meetingbrno.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here