ROZHOVOR s pracovníkem turistického informačního centra

0
1341

Rádi bychom vám představili dalšího pracovníka turistického informačního centra, který ochotně podává informace v TIC na náměstí ve městě Olomouc:

JITKA LUČANOVÁ, vedoucí Informačního centra v Olomouci

Prosím, představte se nám krátce. Odkud pocházíte, jak dlouho pracujete v infocentru?

Jsem rodačka z Olomouce, na pozici vedoucí olomouckého infocentra pracuji více jak 15 let.

Představte čtenářům magazínu TIM vaši práci v informačním centru.

Činnost každého pracovníka v infocentru je velice různorodá, odvíjí se často od místa, kde sídlí, od zřizovatele či provozovatele, od toho, jestli je infocentrum soukromé či obecní. Naše infocentrum je začleněno do organizační složky statutárního města Olomouce. Řídí nás přímo samospráva.

Myslím, že hlavní účel infocentra je poskytování kvalitních informací o místě svého působení. Ne vždy to jsou jen informace turistické. Přepážky infocenter vyhledávají i lidé, kteří potřebují poradit, pomoci, vyhledat informaci na internetu a podobně.

Co se týká mé osoby, tak momentálně řeším novou cyklomapu, s právníkem smlouvu na poskytnutí služeb v oblasti předprodeje vstupenek, novou expozici, která bude umístěna ve věži olomoucké radnice.

Nábor brigádníků – průvodců. Nové prohlídkové okruhy a spousta dalších věcí, které předcházejí tomu, aby byl u nás návštěvník spokojený.

Zažila jste nějakou kuriózní situaci ve své práci?

Kuriózních situací bývá na přepážce řada. Osobně mám největší radost, když od nás návštěvník odejde spokojený. A je jedno s jakým požadavkem či náladou do infocentra vstoupil. Ne vždy je to jednoduché.

Jaké je Vaše oblíbené místo v okolí, které není běžně známé, ale stojí za návštěvu?

Město Olomouc a jeho okolí – Haná je celé pěkné. Když vyjedete kousek na sever, už se vám rozprostřou kopečky Nízkého Jeseníku a ještě na jaře můžete vidět sníh v Obřím dole.

Snažím se jezdit hodně na kole a poznávat okolí. Mám pár míst, která mám ráda, těžko vybrat jedno. Snad jen – stačí vyjet za Olomouc do Hrubé Vody a nebo na Kosíř.

Jaký je váš oblíbený regionální produkt, který doporučujete?

Kdo by neznal Olomoucké tvarůžky… a zapít je dobrým regionálním pivem. A že jich tu máme spoustu! Není co dodat.

Jak by zněla pozvánka do vašeho města, regionu, informačního centra?

Olomouc, Haná, Střední Morava, Jeseníky – zážitky, které nezapomenete!

Děkuji za rozhovor. –red–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here